ZŠ a MŠ Deblín

Realizace: Říjen 2015 – Květen 2016

Spolupráce s deblínskou školou vznikla vlastně náhodou. Původní web školy byl nepřehledný a zbytečně komplikovaný. Nový grafický návrh dodaný nasmlouvanou firmou ale školu neoslovil. Tak jsme se s manželem nabídli, že jim s webem pomůžeme. Výsledek je na https://zs-deblin.cz.

Původní nápad: „Co kdyby se na webu podíleli žáci?“ se ujal do té míry, že si 8. třída zvolila toto téma jako svůj ročníkový projekt:

Prioritou nového webu naštěstí nebyl čas, na vytvoření webu bylo skoro šest měsíců, proto jsme web připravovali pěkně od základů. Příprava byla opravdu důkladná, zahrnovala:

  • dotazníkového šetření,
  • analýzu požadavků,
  • UX návrh,
  • grafický návrh,
  • vlastní programování,
  • přípravu obsahu.
Snímek úvodní stránky webu ZŠ a MŠ Deblín
Snímek úvodní stránky webu ZŠ a MŠ Deblín

Web jsem postavila na redakčním systému WordPress. Systém je velmi rozšířený a široce podporovaný, což je jeho velkou výhodou. V případě potřeby může vývoj webu převzít jiný wordpress vývojář a škola tak v budoucnu není závislá na jediném dodavateli.

Šablonu webu jsem dělala na míru. Při přípravě jsem využila jen minimum rozšiřujících pluginů – specialitou je na míru upravený kalendář akcí a událostí, který je odvozený z Very Simple Event List pluginu.

Součástí transformace bylo i zařízení nového hostingu (vybrali jsme WEDOS) a přenesení domény.

I s odstupem několika let je web stále “v pohodě” a měnila bych na něm jen málo. I to je asi důvod, proč vyhrál soutěž školních webů sCOOL web 2017.

Potřebujete také cool web pro školu?

1 komentář u „ZŠ a MŠ Deblín“

Komentáře nejsou povoleny.